Home / NEWSY / UFC zabiera pas mistrzowski Germaine de Randamie. Zawodniczka o sytuacji dowiaduje się z… mediów społecznościowych
Randamie

UFC zabiera pas mistrzowski Germaine de Randamie. Zawodniczka o sytuacji dowiaduje się z… mediów społecznościowych

Organizacja UFC po raz kolejny postanowiła postawić na swoim. Boli odrobinę styl w jakim zdecydowano się podjąć tak stanowcze kroki. W oficjalnym oświadczeniu UFC czytamy iż postanowiono pozbawić pasa mistrzowskiego Germaine de Randamie ze względu na fakt iż odmawiała walki z Cris Cyborg, która jest notowana na pierwszym miejscu w wewnętrznym rankingu dywizji piórkowej pań. Obóz de Randamie faktycznie odmówił kiedyś walki z Cyborg, podając za główny powód fakt, że zawodniczka jest zatwardziałą doperką wielokrotnie przyłapywaną na stosowaniu niedozwolonych środków dopingowych i dla takich osób nie powinno być miejsca w UFC. Tym samym dziś organizacja zarządzana przez Danę White’a rzekomo poinformowała mieszkającą w Holandii fighterkę o utracie pasa.

Sama zawodniczka jest w ciężkim szoku, gdyż informację o tym uzyskała z… mediów społecznościowych gdy wyświetliło jej się zdjęcie o zestawieniu walki Cyborg vs. Anderson o pas. Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca tym bardziej, że mówimy tu o mistrzyni, która pas wywalczyła w lutym i od tamtej pory jest kontuzjowana. Bez wątpienia jest niegodnym odbierać pas po tak krótkiej nieaktywności, zdaje się jednak że w USA szukano po prostu pretekstu by zabrać tytuł osobie, która nie jest medialna i nie cieszy się popularnością wśród fanów.

Walka Cyborg vs. Anderson ma być co-main eventem gali UFC 214, na której w walce wieczoru wystąpią Jon Jones i Daniel Cormier.

O Bartosz Sobczak

Bartosz Sobczak
«MMA journalist/editor/scout «Big fan of fantasy: books & tv series «Cycling and football supporter «Known more as werewolf ;)

Zobacz także

KSW 40 Fijałka Fields

Zapowiedź pojedynku Fields vs. Fijałka na KSW 40

Federacja KSW prezentuje zapowiedź polsko-irlandzkiego starcia na KSW 40, 22 października w Dublinie. W pojedynku …