Home / KSW / Łukasz Jurkowski: „Stałem na bramce w Blichowie, szykowałem się jak na wojnę, tu granat, tu pistolet, na plecach miecz”

Łukasz Jurkowski: „Stałem na bramce w Blichowie, szykowałem się jak na wojnę, tu granat, tu pistolet, na plecach miecz”

Fragment wywiadu Łukasza Jurkowskiego dla portalu weszlo.com, poniżej link do pełnego wywiadu:

Od trzynastego roku życia sam się utrzymujesz?

W domu była nas czwórka, nie przelewało się. Mieliśmy co zjeść, co założyć – zawsze na to było, bo rodzice ciężko pracowali. Ale widzieliśmy z bratem, ile ich to kosztuje i postanowiliśmy ich odciążyć. Stało się pod Baltoną i myło szyby, zbierało butelki, pracowało w rozlewni Danone’a na taśmie lub w magazynie, chwytało się prac sezonowych. Byliśmy wszędzie, gdzie pojawiła się możliwość zarobienia dodatkowych kilku groszy, zawsze znalazło się coś do roboty. Wreszcie przyszła cieciówka. Jak zatrudniłem się w firmie ochroniarskiej, nie byłem pełnoletni.

Pilnowanie obiektów to nie zawsze ciężki kawałek chleba.

Raz zabezpieczaliśmy osiedle na Kabatach. Mój ziomek z cieciówy lubił sobie wypić. Zawsze przychodził dziabnięty, dobrze mu się spało. Mnie to nawet odpowiadało, bo nie musiałem z nikim gadać. Akurat przygotowywałem się do matury i przesiadywałem całe noce z książką. W dzień nie miałem czasu. Po pracy szkoła, trening i dopiero wracałem do domu. Którejś nocy nie dopilnowaliśmy porządku, komuś zginął rower. Byłem zaczytany, przegapiłem to.

Jakieś konsekwencje?

Wysłali nas pod Płońsk, do Blichowa. Była tam trzypoziomowa dyskoteka, której nikt nie chciał ochraniać. Co sobotę do Blichowa zjeżdżali się autokarami mieszkańcy okolicznych wsi. To były bardzo grube czasy. Szykowałeś się jak na wojnę, jak komandos. Tu granat, tu pistolet, na plecach miecz. Od początku do końca imprezy było co robić. Jak wyrzuciłeś jednego chama, to wracał z dziesięcioma i z siekierami. No ale płacili dużo lepiej niż za Kabaty.

http://weszlo.com/2017/02/04/jesli-strace-zebow-narodowym-potem-skomentuje-telewizji-walke-wieczoru/

O Bartosz Sobczak

Bartosz Sobczak
«MMA journalist/editor/scout «Big fan of fantasy: books & tv series «Cycling and football supporter «Known more as werewolf ;)

Zobacz także

Borys Mańkowski KSW

KSW 41: Powrót Mańkowskiego, Popek vs. Strachu, Kornik vs. Kleber 2 – pierwszy trailer

Już 23 grudnia w KSW powraca do katowickiego Spodka. W głównych walkach wieczoru Borys Mańkowski …